DUYURULAR

Davetli Konuşmacılar

Doç. Dr. Hasan AYAZ
Next-generation wearable and ultra-portable neuroimaging: expanding vistas for brain health


Prof. Dr. Ömer Halil Çolak
Yüz Nakil Hastalarında Beyin Plastisitesi ve Rehabilitasyon Odaklı Çözümler


Doç. Dr. Sinan GÜVEN
Doku Mühendisliği ve Mikroakışkan Sistemler

 

IEEE Turkey Section Destegi
GEÇMİŞ KONGRELER

 

 
 
 

SHUTTLE SAATLERİ
Kişi Başı Tek Yön : 75 TL

3 Ekim 2019
İzmir Adnan Menderes Havalimanı > Palm Wings Ephesus Hotel
5 Ekim 2019
Palm Wings Ephesus Hotel > İzmir Adnan Menderes Havalimanı
09:15
10:15
11:45
13:45
10:00
11:00
12:45
 

Poster Boyutları : 
70 cm en x 90 cm boy boyutlarında ve dik olarak dizayn edilmelidir.

Poster oturumlarının başında yazarlar tarafından
2-3 dakikalık sözlü tanıtım yapılacaktır.
 

 

Kongrede hakem değerlendirmelerinde yüksek puan alarak kabul edilen ve sunulan bazı bildirilerin genişletilmiş hali Ulakbim ve E-SCI kapsamında taranan ELECTRICA 
https://dergipark.org.tr/electrica
dergisine sunulmak üzere davet edilecektir. 

 
   
TIPTEKNO 2019, IEEE Türkiye EMB Kolu desteği ile düzenlenecektir. Kongre kapsamında en az 2 hakemin değerlendirmesi sonucu kabul edilecek ve sunulacak bildiriler, IEEE tarafından indekslenecek ve IEEE Xplore 'da yayınlanacaktır.
 
BİLDİRİ ÇAĞRISI
 

2019 Tıp Teknolojileri Kongresi, TIPTEKNO’19, IEEE Türkiye EMB Kolu desteği ile, Biyomedikal ve Klinik Mühendisliği Derneği (www.biyoklinikder.org) ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü tarafından 3-5 Ekim 2019 tarihleri arasında Palm Wings Ephesus Hotel, Kuşadası'nda Uluslararası Katılımlı olarak düzenlenecektir.

Kongremizde tıp teknolojileri alanında çalışan kullanıcı, üretici, araştırmacı, yönetici ve kamu temsilcileri bir araya getirilerek, biyomedikal mühendisliği ve klinik mühendisliği alanlarındaki bilimsel araştırma sonuçlarının paylaşılması ve sektörde yaşanan sorunlara ortak çözümler üretilmesi hedeflenmektedir.

Önceki senelerde büyük başarı ile gerçekleştirilen TIPTEKNO kongrelerinde olduğu gibi, bu kongremizde de tıp teknolojilerinin geliştirilmesi, üretimi, kullanımı ve yönetilmesi alanlarındaki güncel konular ve sorunlar üzerine paneller düzenlenecek, alanlarında yetkin bilim adamları tarafından davetli konuşmalar yanında, eğitim seminerleri verilecek ve özgün bilimsel bildiriler sunulacaktır.

Ayrıca, tıbbi cihaz sektörümüzün önde gelen üretici ve dağıtıcılarının standları ve önemli güncel gelişmeler üzerine yaptıkları endüstri oturumları da kongremize renk katacaktır.

Kongrenin kapsamındaki konularda özel oturumlar düzenlenmesi ve böylece benzer ilgi alanlarına sahip araştırmacıların bir araya getirilmesi de hedeflenmektedir. Özel oturum önerileri 1 Haziran 2019 tarihine kadar info@tiptekno2019.org  adresine iletilebilir.

Katılımcılar en fazla dört sayfalık Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanmış bildirilerini, bildiri hazırlama kurallarına uygun şekilde PDF formatında hazırlayarak, TIPTEKNO’19 web sayfası aracılığı ile ve Easychair sistemine yükleyebilirler: http://www.tiptekno2019.org
https://easychair.org/conferences/?conf=tiptekno19 

Teknik Program Komite üyesi ve konusunda uzman olan, en az iki hakem tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kabul edilen bildiriler, kongre kitapçığında yer alacak ve yayınlanmak üzere IEEE'ye sunulacaktır.

TIPTEKNO’19 Kongresine vereceğiniz bilimsel katkı ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler ederiz.

Kongre Düzenleme Kurulu

 
ÖNEMLİ TARİHLER
Özel Oturum ve Panel Önerilerinin Alınması 1 Haziran 2019
Bildiri Son Gönderim Tarihi 16 Ağustos 2019
Değerlendirilmelerin Sonuçlandırılması 31 Ağustos 2019
Basıma Hazır Bildirilerin Gönderilmesi 12 Eylül 2019
Kongre 3-5 Ekim 2019
 
 
TIPTEKNO'19 - Tıp Teknolojileri Ulusal Kongresi / 3-5 Ekim 2019 / Palm Wings Ephesus Hotel / Kuşadası